Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во очекување на тајфун на Филипини наредена евакуација на илјадници луѓе

Филипинските власти наредија евакуација на илјадници жители на јужните делови на островот Лузон затоа што на тој дел од територијата на Филипините се приближува бура од категорија 5, најсилна регистрирана во светот оваа година.

Back to top button
Close
Close