Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во обраќањето во ОН, кинескиот претседател повика на светско единство

Во денешниот говор во Обединетите нации, кинескиот претседател Си Џинпинг цврсто ги бранеше амбициите наофицијален Пекинг и предупреди дека несоодветен одговор на пандемијата на коронавирусот може да биде закана за цивилизацијата.

Back to top button
Close
Close