БалканДописници Свет

Во новиот привремен камп на Лезбос сместени 9.500 бегалци и мигранти

Во овој момент имаме 9.500 лица во новиот камп, официјално 2.000 се вон кампот и околу илјада лица во следните денови ќе влезат во кампот, изјави министерот за миграција и азил на Грција Нотис Митаракис, говорејќи за грчката телевизија „Скај“ за ситуацијата на островот Лезбос и сместувањето на бегалците и мигрантите во новиот привремен камп, по двата пожари во Морија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close