НекатегоризираноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Нов Зеланд јуни годинава беше најтоплиот во последните 110 години

Во Нов Зеланд јуни годинава беше најтоплиот од почетокот на мерењето на температурата во земјата пред 110 години, покажуваат официјалните податоци за климата.

Back to top button
Close
Close