Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Нигерија при напад на Боко Харам убиени најмалку седум луѓе

Милитантите од исламистичката група Боко Харам вчера упаднаа во селото Пами, ја запалија црквата, го киднапираа свештеникот и убија најмалку седум луѓе, објави денеска Би-Би-Си

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close