Svet.SlajderЕвропа

Во невремето во Италија досега загинаа 14 лица

Две лица загинаа во невремето во Италија кога врз автомобилот во кој се наоѓале паднало дрво.

Рим, 1 ноември 2018 (МИА) – Две лица загинаа во невремето во Италија кога врз автомобилот во кој се наоѓале паднало дрво.

Досега во невремето што ја зафати Италија последните неколку дена загинаа 14 лица.

Како што пренесуваат локалните медиуми, уништени се и патиштата во живописното село Портофини, каде што фериброд е единствено превозно средство за жителите на ова медитеранско пристаниште. паг/ми/

Таг
Back to top button
Close
Close