Свет

Во Нагорно Карабах загинати 633 ерменски војници

Министерството за одбрана на Нагорно Карабах соопшти дека бројот на жртвите во војната против Азербејџан од 27 септември се зголемил за уште 29. Вкупно загинале 633 војници.

Back to top button
Close
Close