0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Во нацрт-резолуцијата на Европарламентот се изразува жалење што Софија и Скопје не постигнаа компромис

МИА дојде до нацрт-резолуцијата на Европскиот парламент за Северна Македонија која треба да биде предмет на дебата на 10 декември во комисијата за надворешни работи, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close