0_Магазин.ПорталНаука и технологија

Во мразот на Тибетанската висорамнина откриени 33 замрзнати вируси, досега непознати за науката

Научниците откриле 33 вируси замрзнати во парчиња траен лед, од коишто повеќето досега не се забележани и биле непознати за науката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close