Балкан

Во Мостар утре втор круг гласање, и покрај одлуката на Инцко

Градскиот совет на Мостар донесе одлука утре да продолжи првата седница на чиј дневен ред ќе биде вториот круг гласање за градоначалник, иако високиот претставник Валентин Инцко го поништи првиот круг гласање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close