СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Москва температурен рекорд за 140 години, измерени 21 степен

Во Москва во вторникот е постигнат апсолутен рекорд на температурата. Измерени се 21 степен Целзиусов.

Back to top button
Close
Close