Svet.SlajderЕвропа

Во Москва рекорден број новозаразени со коронавирус втор ден по ред 

Овој нов бран на Ковид-19, според надлежните, се должи на таканаречената делта варијанта на вирусот што се појави во Индија и се заканува дека ќе ги преоптовари московските болници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close