Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Москва поставени околу 300 пунктови за вакцинација

Московските власти денеска соопштија дека се подготвени за масовна вакцинација против коронавирусот, откако поставија околу 300 контролни пунктови низ градот каде што граѓаните ќе можат да се вакцинираат, изјави градоначалникот на главниот град на Русија, Сергеј Собјанин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close