Svet.SlajderЕвропа

Во Москва поради зголемен број на новозаболени со Ковид-19 повторно се воведуваат рестриктивни мерки

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин денеска најави воведување на нови ограничувања поради „тешката состојба“ во градот предизвикана од ширењето на делта сојот на коронавирусот

Back to top button
Close
Close