0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Во МНР ќе се потпише Рамка за соработка за одржлив развој за периодот 2021-2025

Министерот за надворешни работи Бујар Османи заедно со Резидентниот координатор на Обединетите Нации во Република Северна Македонија Росана Дуџиак денеска во холот на МНР ќе ја потпишат новата Рамка за соработка за одржлив развој  (UNSDCF) за периодот 2021-2025.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close