Svet.SlajderЕвропа

Во Минск уапсени повеќе од 1.100 лица на протестот поради смртта на демонстрантот Бондаренко

Невладината организација за човекови права „Весна“ денеска соопшти дека за време на протестите во Минск во неделата биле уапсени повеќе од 1.100 лица, пренесе ТАСС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close