СветСвет.Портал

Во масовна гробница во Мексико пронајдени 13 тела

Волонтери денеска пронашле 12 скелети и едно тело во фаза на распаѓање во плитка јама во пустина кај мексиканското одморалиште Порто Пенаско.

Back to top button
Close
Close