Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Мали убиени двајца припадници на Мисијата на ОН

Двајца припадници на Мисијата на Обединети нации во Мали (МИНУСМА) убиени се при напад врз нивниот конвој

Бомако, 14 јуни 2020 (МИА) – Двајца припадници на Мисијата на Обединети нации во Мали (МИНУСМА) убиени се при напад врз нивниот конвој.

Во соопштението наМисијата на ОН во Мали се наведува дека конвојот бил нападнат во северниот дел на земјата.

Нападот е извршен од неидентификувани вооружени лица. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close