Дописници МКДОпштински вести

Во Македонска Каменица одбележан заштитникот на пчеларите св. Харалапмиј

Во Македонска Каменица одбележан св. Харалампиј - заштитникот на пчеларите и пчелите. Настанот го организира локалната самоуправа и здружението на пчелари во државата „Еко Кам Мед“ од Македонска Каменица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close