Svet.SlajderЕвропа

Во Мадрид протест поради планот за помилувањсе на каталонските лидери

Илјадници луѓе денеска протестираа во Мадрид против планот на шпанската Влада да помилува десетици лидери на сепаратистите, осудени за обид за одржување на забранет референдум за независност на Каталонија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close