Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Мадрид прекината вакцинацијата поради недостиг од вакцини

Локалните власти во Мадрид објавија дека вакцинацијата против коронавирусот е прекината во текот на оваа и следната недела поради недостиг на вакцини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close