Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Мјанмар затворени продавници, фабрики и банки

Продавниците, фабриките и банките во најголемиот град во Мјанмар, Јангон денеска се затворени откако најголемите работнички синдикати повикаа на затворање на економијата, како дел од протестот против воената хунта, која изврши воен удар на февруари 1 и ја собори владата на премиерката Аунг Сан Су Чи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close