Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Мјанмар обвинети пет новинари и еден фоторепортер

Властите во Мјанмар обвинјија пет новинари и еден фоторепортер на Асошиејтед прес за кршење на Законот за јавен поредок и ако бидат прогласени за виновни би можеле да бидат осудени на три години затвор

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close