Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Лозана 2.500 студенти во карантин поради Ковид-19

Здравствените власти во Швајцарија одредија карантин за 2.500 студенти на престижниот Факултет за угостителство во Лозана поради појавата на голем број жаришта на вирусот Ковид-19.

Back to top button
Close
Close