Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Лондон утре доделување на филмските награди „БАФТА“

Наградите на Британската академија за филмска и телевизиска уметност (БАФТА) ќе бидат доделени во Лондон в недела навечер, на церемонија без публика, поради епидемијата на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close