Svet.SlajderЕвропа

Во Лондон средба на Г-7 во живо

Лондон, 4 мај 2021 (МИА) - Во Лондон се одржува првиот состанок на министрите за надворешни работи на Г-7 во изминатите две години и најавено е зајакнување на соработката со традиционалните сојузници и помош при решавање на прашањата поврзани со пандемијата, сиромаштијата и образованието на девојчињата, климатските промени, како и тензиите со Кина и со Русија

Back to top button
Close
Close