ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Во Лондон едно од 20 лица е заразено со коронавирус

Во некои делови на Лондон, едно од 20 лица е заразено со коронавирусот, изјави денеска регионалниот директор на Јавно здравје, Кевин Фентон.

Back to top button
Close
Close