Дописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Липково и Куманово изречени 62 казни за брзо возење

Во акциска контрола на полициски службеници од СВР Куманово спроведена денеска во Куманово и Липково санкционирани се 62 возачи, соопштија од МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close