СветСвет.Портал

Во Либан уапсени 18 лица поврзани со ИД

Либанската армија денеска соопшти дека уапсила 18 лица, вклучително и Либанци и Сиријци, поради поврзаност со терористичката организација Исламска држава (ИД).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close