Дописници МКД

Во кумановската болница 67 хоспитализирани, простор има, а може да се адаптираат и други одделенија, проблем оптовареност на кадарот

Вкупно 67 пациенти болнички се лекуваат од Ковид 19, во Општа болница Куманово, информираат денеска, надлежните од здравствената установа. Дел од пациентите се сместени во новиот Ковид 2-центар, постоечкото психијатриско и невролошко одделение кое, минатата недела поради исполнетиот капацитет на инфективно одделение беше адаптирано за потребите за третман на примените лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close