Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Во Куманово санкционирани 63 возачи поради брзо возење

 СВР Куманово изрече 63 санкции за пребрзо возење, соопшти денеска МВР. Засилената акциска контрола, полициските службеници ја спровеле денеска за период од осум часа, од 14 до 20 часот.

Back to top button
Close
Close