БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Во Куманово почнаа обуките за невработени лица, корисници на гарантирана минимална помош

Невработените кумановци, корисници на гарантирана минимална помош, покажеле значителен интерес за обуката за побарувани занимања, соопштија денеска надлежните од Центарот за вработување во Куманово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close