Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Во Куманово отворена изложбата на скулптури од лаванда и друга диворастечка флора

Во кумановскиот Центар за култура „Трајко Прокопиев“, денеска беше отворена изложбата на скулптури од лаванда и друга диворастечка флора. Изложбата ја организираше на здружението „Биовита“, а поддржано од Министерството за култура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close