0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Во Куманово отворен центар „Една точка за услуги“

Кумановци од денеска ќе можат да побараат услуга во просториите на „Една точка за услуги“, сместена во центарот на градот, непосредно до влезот на Занаетчискиот дом. Граѓаните можат да добијат информации за електронски услуги или да земат документи.  Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири и градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, денеска побараа услуга од вработените, презентирајќи како функционира центарот „Една точка за сите“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close