0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Во Куманово казнети 156 возачи за брзо возење

Полициски службеници од СВР Куманово во текот на денешниот ден на територијата на Куманово санкционирале 156 возачи кои управувале возила со брзина поголема од дозволената, информираат од МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close