0_Web_АктуелноХроникаХроника.Портал

Во Куманово 14 прекршувања на ограничувањето на движење

На подрачјето на Куманово регистрирани се 14 прекршувања на мерката забрана за движење во периодот од 21:00 часот на 03.04,2020 (петок) до 07:00 часот на 05.04.2020 (недела), информира МВР.

Скопје, 5 април 2020 (МИА) – На подрачјето на Куманово регистрирани се 14 прекршувања на мерката забрана за движење во периодот од 21:00 часот на 03.04,2020 (петок) до 07:00 часот на 05.04.2020 (недела), информира МВР.

Оттаму нагласуваат дека се преземени мерки и активности при што 12 лица се лишени од слобода, а за две лица се земени податоци.

-Ограничувањето на движењето на територија на Куманово продолжува до 05:00 часот на 06.04.2020 (понеделник). Апелираме до граѓаните да ја почитуваат забраната за движење, а непочитувањето ќе биде санкционирано согласно член 205 и 206 од Кривичниот законик, порачуваат од МВР. вј/скс

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close