Дописници СветКултураКултура.Портал

Во КИЦ во Софија се одржа концерт на музичари од С Македонија и Косово

Во присуство на албанската амбасадорка во Бугарија, Донка Хоџа, привремениот управител на косовската амбасада, како и на претставници на бугарската културна елита, во КИЦ на РСМ во Софија се одржа концерт на кој натстапија Бесиана Мехмеди, мецосопран от Тетово, Пранвера Хоџа од Приштина Прищина и Алба Муколи от Пеќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close