СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Куба евакуирани 70.000 луѓе поради тропската бура Елса

Куба денеска евакуираше 70.000 луѓе поради стравување дека тропската бура Елса може да предизвика големи поплави откако претходно ги погоди јужните брегови на Хаити и Доминиканската Република каде што загинаа најмалку три лица.

Back to top button
Close
Close