Дописници МКДОпштински вести

Во крводарителска акција во Велес собрани 34 крвни единици

Oпштинската организација на Црвен крст Велес во соработка со Здружението на граѓани „Велес бајкинг“, денеска во Ликовниот салон во Велес организира хуманитарна крводарителска акција, на која доброволно својата хуманост на дело ја искажаа 34 крводарители од Велес. Како што оценува за МИА, Орце Николов секретар на ООЦК Велес, акцијата е успешна благодарение на хуманоста на велешките крводарители.

Back to top button
Close
Close