Дописници МКДОпштински вести

Во крводарителна акција во Дебар собрани 22 крвни единици

Во организација на дебарскиот Црвен крст, во соработка со Институтот за трансфузиона мединица, во Дебар беше организирана последната крводарителна акција во оваа година, во која за неколку часа беа прбрани 22 крвни единици.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close