0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштествоОпштински вести

Во Крушево отворена манифестацијата „10 дена Крушевска Република“

Со читањето на Манифестот, со подигнување на државното знаме, синоќа на Гумење во Крушево беше отворена манифестацијата „10 дена Крушевска република“.

Back to top button
Close
Close