Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Во кривопаланечкиот Центар за култура изложба на дела во декупаж техника

Во Националната установа Центар за култура Крива Паланка денеска беше отворена изложбата на изработки во техника декупаж, креирани на летната ликовна работилница во установата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close