0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Во Кривичниот суд продолжи судењето за „Друмарина“

Во Основниот кривичен суд Скопје во тек е рочиштето за случајот „Друмарина", во кој поранешната пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева, се сомничи за измама со фискални сметки од патарини, која го чинела Собранието околу 100 000 евра.

Back to top button
Close
Close