0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Во Крива Паланка собрани 47 единици крв

На крводарителска акција што се одржа денес во Крива Паланка, во спортската сала на основното општинско училиште „Јоаким Крчовски" зграда Партизан, собрани се вкупно 47 единици крв.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close