0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Во Крива Паланка санкционирани 46 возачи за брзо возење

Полициски службеници од СВР Куманово на 5 февруари презедоа мерки и активности во рамки на засилените контроли за санкционирање на возачи што возат со брзина поголема од дозволената и на територијата на Крива Паланка санкционираа 46 возачи кои управувале возила со брзина поголема од дозволената.Од сообраќај се исклучени и седум возила поради други прекршоци, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close