Дописници МКДОпштински вести

Во Крива Паланка лани собрани 611 единици крв

На шеснаесет крводарителски акции спроведени минатата година во Крива Паланка и Ранковце од страна на Општинската организација на Црвен крст Крива Паланка собрани се вкупно 611 единици крв. Со тоа реализирани се 86 отсто од годишниот план за крводарувања на оваа организација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close