0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Во Кратово со еко-акција расчистен локалитетот Камени кукли

Локалната самоуправа на Општина Кратово денеска организираше еколошка акција насловена "Учествувај во промената", со која беше расчистен познатиот туристички локалитет Камени кукли.

Back to top button
Close
Close