0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Во ковид-центрите во земјава се лекуваат 722 лица

Вкупно 297 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, а во ковид центрите во болниците низ земјава  се лекуваат вкупно 425 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, соопштија од Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close