0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44 пациенти, вкупно се лекуваат 441

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 44 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 441 лице сомнително и потврдено за КОВИД -19 се лекува на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close