0_Македонија.ПорталОпштество

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 34 пациенти, вкупно се лекуваaт 338

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 34 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 338 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close